W warsztatach samochodowych na co dzień demontuje się wiele części, które wymagają gruntownego wyczyszczenia z lepkich smarów i innych trudnych do usunięcia zanieczyszczeń. W takim wypadku usługa wynajmu profesjonalnej myjki warsztatowej będzie świetnym rozwiązaniem dla pracowników, którzy cenią sobie oszczędność czasu i wygodę. Dlatego warto wiedzieć, czym powinna się charakteryzować dobra myjka warsztatowa i jakie może mieć zastosowanie.
Myjka warsztatowa — charakterystyka
Myjka do silników to funkcjonalny stół roboczy umożliwiający ręczne mycie różnego rodzaju części. Co ważne w odpowiednio zaprojektowanej myjce warsztatowej można skutecznie odtłuścić elementy o stosunkowo dużych gabarytach. Ponadto tego typu urządzenie jest wyposażone w mocną pompę ssąco-tłoczącą, dzięki której wybrany preparat czyszczący jest sprawnie podawany z beczki do pędzla przepływowego. Warto podkreślić także, że czyszczenie poszczególnych części samochodowych w myjce warsztatowej odbywa się w obiegu zamkniętym, co pozwala na bezpieczne przeprowadzenie całej procedury.
Myjka warsztatowa — sposób użycia
Profesjonalne myjki warsztatowe są proste i intuicyjne w obsłudze, przez co każdy pracownik może szybko wyczyścić interesujący go element. Sam proces mycia polega na ręcznym usuwaniu brudu z wybranych części za pomocą pędzla przepływowego. Ważne, by do tego celu użyć odpowiedniego płynu, który dobrze poradzi sobie z olejami, smarami i innymi zabrudzeniami. Co ważne środek czyszczący swobodnie przepływa przez perforowany blat myjki w taki sposób, że cząsteczki brudu osiadają na dnie beczki, natomiast sam płyn pozostaje na górze i wraca do obiegu. Jest to zatem rozwiązanie bardzo wydajne i ekonomiczne, tym bardziej że czyszczenie brudnych elementów odbywa się „na zimno”.
Myjki warsztatowe — zastosowanie
Myjki warsztatowe z obiegiem zamkniętym znajdują szerokie zastosowanie wszędzie tam, gdzie trzeba sprawnie i dokładnie wyczyścić detale ubrudzone lepkimi i tłustymi substancjami. Przez co tego typu urządzenia mogą być wykorzystywane w zakładach produkcyjnych, warsztatach samochodowych, serwisach motoryzacyjnych, a nawet w specjalistycznych firmach zajmujących się regeneracją zużytych części. Ponieważ przy użyciu myjki warsztatowej można bez problemu wyczyścić elementy maszyny produkcyjnej, skrzynię biegów, czy części do silnika.
Wynajem myjki warsztatowej — czy warto?
Nowoczesna myjka do części samochodowych jest bardzo drogim sprzętem, dlatego, jeśli dana firma nie potrzebuje myjki na co dzień lub po prostu nie chce jej w danym momencie kupować, to może ją wygodnie wynająć. Usługa wypożyczenia myjki do silników to idealna opcja dla warsztatów, które chcą w ten sposób zoptymalizować swoje comiesięczne koszty. Poza tym dzierżawiąc myjkę warsztatową, nie trzeba się martwić o serwisowanie tego urządzenia, a w ramach wynajmu renomowani dostawcy oferują także odbiór i wywóz odpadów powstałych w procesie mycia. Wobec czego pracownicy danego zakładu, czy też warsztatu będą mogli swobodnie korzystać z myjki warsztatowej na atrakcyjnych dla siebie warunkach.
Podsumowując, myjka warsztatowa to nowoczesne i praktyczne urządzenie, które może w znaczący sposób usprawnić pracę danej firmy, dzięki czemu usługi będą wykonywane szybciej i efektywniej. Jest to zatem bardzo dobry sposób na zwiększenie wydajności i przychodów w każdym zakładzie pracy. Warto jednak pamiętać, aby dzierżawić myjki warsztatowe tylko od sprawdzonych dostawców, którzy oferują wysokiej klasy sprzęt oraz zapewniają szybki i sprawny serwis wybranych urządzeń.